W środę pojawią się przejaśnienia i lokalne burze! – Prognoza na 7 lipca

W ciągu doby pogodę w Polsce kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego. Ponadto cały czas napływać będzie bardzo ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i południa Europy, które sprzyjać będzie w rozwoju chmur kłębiastych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środową noc i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal występować będzie z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na północy i zachodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo w tej części obszaru niewykluczone są też lokalne burze. Na pozostałym obszarze kraju i w górach powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem  i w górach również występować będzie zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są także lokalne burze. Jedynie bez opadów i burz powinno być w Centrum i na północnym wschodzie kraju. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +23°C do +33°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i północnego – zachodu.  W zamian tego w porywach będzie dochodzić on do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.