We wtorek na Pomorzu będzie gorąco i bez opadów! – Prognoza na 6 lipca

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach napływać będzie gorące i na ogół dość wilgotne powietrze z południowego zachodu i południa Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie pole nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, które będzie poprawiać pogodę.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorkową noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie na ogół występować zmienne zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo mogą pojawić się lokalne oraz gwałtowne burze z gradem i ulewnym deszczem, który przynosić będzie liczne zalania i błyskawiczne podtopienia. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +27°C do +29°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie dochodzić on do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie już rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.