We wtorek będzie upalnie oraz lokalnie zagrzmi! – Prognoza na 6 lipca

Nad obszar naszego kraju w najbliższych godzinach nadal napływać będzie niestabilne oraz upalne i dość wilgotne powietrze z południowego zachodu i południa Europy. Ponadto na pogodę w Polsce oddziaływać będzie pole nieco podwyższonego ciśnienia, które źle wpłynąć może na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorkową noc i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach również występować będzie zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się też lokalne oraz gwałtowne burze z gradem i ulewnym deszczem, który może powodować błyskawiczne zalania i podtopienia. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również występować będzie zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są także lokalne burze. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie oraz też na północy a także Centrum i na południu kraju. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +28°C do +31°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie dochodzić on do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie dość stabilne oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.