W piątek będzie ciepło oraz rozwiną się chmury burzowe! – Prognoza na 2 lipca

Nad obszar naszego kraju w najbliższych godzinach nadal napływać będzie ciepłe oraz bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z północny i wschodu. Dodatkowo na pogodę w Polsce oddziaływać będzie pole nieco podwyższonego ciśnienia, które źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątkową noc i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będzie nadal występować zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. W zamian tego pojawią się również lokalne oraz gwałtowne burze, które mogą powodować zniszczenia oraz liczne podtopienia i zalania. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na północy i zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach na Wybrzeżu i podczas burz będzie dochodzić on do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo zacznie rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również występować będzie z nami całkowite oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +18°C do +26°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie dochodzić on do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.