Na Pomorzu w piątek będzie ciepło i bez opadów! – Prognoza na 2 lipca

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z północy i południowego zachodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie pole nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, które sprzyjać będzie ładnej pogodzie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątkową noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu występować będzie całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o słabym i zmiennym natężeniu. Jedynie na Wybrzeżu oraz w rejonie Ustki i Słupska możliwe będą przelotne też opady gradu i niewykluczone lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również występować będzie zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na Wybrzeżu przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o słabym i zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze województwa powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +22°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północy. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.