W czwartek będzie gorąco oraz lokalnie zagrzmi! – Prognoza na 1 lipca

Na początku nowego miesiąca pogodę w naszym kraju kształtować będzie układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych, który objawi się rozwojem burz. Ponadto do Polski napływać będzie gorące oraz bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z północy i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartkową noc i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach również występować będzie z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo będą rozwijać się lokalne oraz gwałtowne burze, które mogą powodować szkody oraz liczne podtopienia i zalania. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na południu i w Centrum Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Jedynie na Wybrzeżu i podczas burz będzie on silny oraz w porywach dochodzić będzie do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również występować będzie z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +23°C do +26°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.