Na Pomorzu pojawią się przejaśnienia i lokalne burze! – Prognoza na1 lipca

Z początkiem nowego miesiąca na pogodę w północnej części Polski oddziaływać będzie układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych, który objawi się rozwojem komórek burzowych. W zamian tego nad Pomorze napływać będzie bardzo ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z północy i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartkową noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie występować duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą silne opady deszczu i gradu. Dodatkowo pojawią się lokalne oraz gwałtowne burze, które mogą powodować szkody oraz liczne zalania i podtopienia. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu. Poza tym w porywach podczas burz i nad samym morzem będzie dochodzić on do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +22°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północy. W zamian tego w porywach będzie dochodzić on do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Comments are closed.