W środę da się we znaki upał oraz przejdą silne burze! – Prognoza na 30 czerwca

W ostatni dzień miesiąca na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych. Ponadto do Polski cały czas napływać będzie ciepłe oraz upalne i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i południa Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środową noc i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach również utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które częściowo na Wybrzeżu oraz też na zachodzie w Centrum na południu i wschodzie Polski a także w górach przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu oraz lokalne i gwałtowne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być częściowo na północy i w Centralnej części kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem będzie ciepło i upalnie. Poza tym utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo będą występować też lokalne oraz silne burze, które mogą powodować zniszczenia oraz liczne zalania i podtopienia. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +23°C/+24°C na zachodzie i południu do +27°C/+31°C termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski i nad samym morzem. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków. Dodatkowo podczas burz w porywach będzie on dochodzić do 80-130 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Comments are closed.