Na Pomorzu w środę będzie upalnie oraz wystąpią burze! – Prognoza na 30 czerwca

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach napływać będzie niestabilne oraz upalne i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i południa Europy. Dodatkowo pogodę na Pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych, który objawi się rozwojem burz.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środową noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu początkowo powinno być jeszcze bez opadów i burz. Ponadto utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie upalnie oraz między innymi utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opadu deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne oraz gwałtowne burze z gradem, które mogą powodować zniszczenia oraz liczne zalania i podtopienia. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +29°C do +31°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i północy. Jednie na Wybrzeżu oraz podczas burz będzie on silny i w porywach dochodzić będzie do 60-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Comments are closed.