W poniedziałek na Pomorzu będzie gorąco! – Prognoza na 28 czerwca

Nowy początek tygodnia na Pomorzu przyniesie również liczne przejaśnienia i upalne powietrze, które napływać będzie z południowego zachodu i południa Europy. Poza tym pogodę w północnej części Polski kształtować będzie pole nieco podwyższonego ciśnienia, które źle wpłynie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałkową noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu przeważnie będzie bez opadów i burz. Jedynie przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem możliwe będą na wschodzie województwa. W zamian tego utrzyma się z nami zmienne zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Z kolei na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim będzie nadal on umiarkowany i porywisty oraz w porywach będzie dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami zmienne zachmurzenie. Ponadto będzie ciepło i upalnie oraz temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +24°C/+26°C nad samym morzem do +27°C/+28°C termometry pokażą na pozostałym obszarze województwa. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie dość stabilne oraz w południe na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.