W poniedziałek będzie upalnie i lokalnie zagrzmi! – Prognoza na 28 czerwca

Z początkiem nowego tygodnia nad obszar naszego kraju napływać będzie upalne oraz wilgotne powietrze z południowego zachodu i południa Europy. W zamian tego pogodę w Polsce kształtować będzie pole nieco podwyższonego ciśnienia, które źle wpłynie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałkową noc i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem będzie utrzymywać się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie Wybrzeżu i w północnej części Polski może przynieść ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burz z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków. Jedynie na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach będzie dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również występować będzie zmienne zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które na północnym wschodzie i wschodzie kraju przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone też lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +26°C do nawet +32°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.