W weekend na Pomorzu będzie ciepło i z przejaśnieniami! – Prognoza Pogody

Przez weekend nad obszar północnej Polski napływać będzie ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i południa Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie pole nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, które przyniesie znaczną poprawę pogody.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątkowy wieczór oraz w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie na ogół bez opadów i burz. Ponadto utrzyma się z nami zmienne zachmurzenie, które jedynie na wschodzie i w centrum województwa może przynieść ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei z początkiem weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem również będzie bez opadów i burz oraz między innymi pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +22°C do +26°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również będzie bez opadów i burz oraz dodatkowo pojawi się zmienne zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nadal będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się zmienne zachmurzenie. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +24°C do +26°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.