W weekend również mogą pojawić się liczne burze! – Prognoza na 26 czerwca

Przez weekend nad obszar naszego kraju również napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i południa Europy. Ponadto pogodę w Polsce kształtować będzie pole nieco obniżonego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątkowy wieczór oraz w sobotnią noc i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach również będzie występować zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu oraz grad. W zamian tego pojawią się także lokalne oraz silne burze, które mogą powodować szkody oraz błyskawiczne zalania i podtopienia. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim oraz częściowo na Pomorzu. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i zachodu. Dodatkowo podczas burz i nad morzem porywach będzie on dochodzić do 60-130 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei z początkiem weekendu w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach również będzie występować zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się lokalne oraz gwałtowne burze. Jedynie bez opadów i burz powinno być na Wybrzeżu oraz częściowo na północy i nad samym morzem. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +23°C do +26°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i zachodu. Jedynie w rejonie burz będzie on silny i porywisty oraz w porywach może dochodzić do 80-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.