W piątek na nowo mogą rozwijać się burze! – Prognoza na 25 czerwca

Nad obszar naszego kraju w najbliższych godzinach nadal napływać będzie niestabilne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i zachodu Europy. W zamian tego pogodę w Polsce kształtować będzie układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będzie występować zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu oraz grad jak i silne burze, które mogą powodować szkody. Jedynie znacznie słabsze warunki atmosferyczne prognozowane są częściowo na zachodzie oraz na północy Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 90-130 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również występować będzie z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo będą także rozwijać się lokalne oraz silne burze, które mogą powodować błyskawiczne zalania i szkody. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +20°C do +24°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-130 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.