Na Pomorzu w piątek będzie ciepło i ze zmienną pogodą! – Prognoza na 25 czerwca

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach również napływać będzie ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i zachodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie układ niskiego ciśnienia, który źle wpłynie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątkową noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będzie występować duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są także lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z północnego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na Wybrzeżu oraz we wschodniej i południowo wschodniej części województwa przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo w tej części obszaru niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +21°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.