W czwartek przejdą ulewy z silnymi burzami i gradem! – Prognoza na 24 czerwca

Nad obszarem naszego kraju w ciągu doby pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych, który objawi się rozwojem burz. Ponadto cały czas do Polski napływać będzie niestabilne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Szymona Glinkowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Szymona Glinkowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku również w wielu miejscach naszego kraju oraz nad samym morzem i w górach będzie występować zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą opady mżawki oraz ulewny deszczu i silne opady gradu. Dodatkowo pojawią się też gwałtowne i silne burze. Jedynie bez opadów i burz powinno być nad samym morzem i częściowo na północy Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i zachodu. W zamian tego w porywach podczas burz i na Wybrzeżu będzie on dochodzić do 60-110 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal występować będzie zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu oraz silne opady gradu jak i burze, które mogą przynosić ze sobą błyskawiczne zalania i podtopienia. Jedynie bez burz powinno być nad samym morzem oraz na Wybrzeżu. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +19°C  do +30°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i zachodu. Jedynie w rejonie burz będzie on silny i porywisty oraz w porywach będzie dochodzić do 90-115 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach na nowo zacznie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.