Na Pomorzu w czwartek będzie ciepło i z deszczem – Prognoza na 24 czerwca

Nad obszarem Polski północnej pogodę kształtować w najbliższych godzinach będzie nadal układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych. W zamian tego nad Pomorze napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w ciągu nocy i o poranku w czwartek na Pomorzu będzie bez opadów i burz oraz dodatkowo utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący o północy i zachodu. Jedynie na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo na wschodzie i południowym wschodzie województwa niewykluczone są także lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +22°C do +26°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.