W środę również możliwe są gwałtowne burze i ulewy! – Prognoza na 23 czerwca

Nad obszar Polski w najbliższych godzinach będzie napływać bardzo ciepłe oraz zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i południa Europy. W zamian tego pogodę w naszym kraju kształtować będzie układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Damian Zbieg - Meteo24

Autor Zdjęcia Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środową noc i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach temperatura powietrza będzie bardzo zróżnicowane oraz wyniesie ona od +9°C/+13°C nad samym morzem oraz na północy a także na zachodzie i w Centrum Polski do +15°C/+19°C termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju i w górach. Poza tym utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu i silny opad gradu. Dodatkowo niewykluczone są też gwałtowne oraz silne burze. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie i nad samym morzem. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem będzie również występować zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu oraz burze o gwałtownych i silnym przebiegu. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na Pomorzu oraz nad samym morzem. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +24°C do +28°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach na nowo zacznie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.