Na Pomorzu w środę będzie gorąco i ze zmienną pogodą! – Prognoza na 23 czerwca

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach napływać będzie bardzo ciepłe oraz zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i północy Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie układ niskiego ciśnienia, który źle wpłynie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środową noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie występować zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie we wschodniej części Wybrzeża oraz na wschodzie i południowym wschodzie województwa może przynieść ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie już systematycznie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będzie występować zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Ponadto powinno być bez opadów i burz. Jedynie przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem możliwe będą na wschodzie i południowym wschodzie województwa. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +23°C/+25°C nad samym morzem do +26°C/+27°C termometry pokażą na pozostałym obszarze województwa. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.