We wtorek będzie ciepło i lokalnie może zagrzmieć! – Prognoza na 15 czerwca

Na obszarem naszego kraju pogodę w dalszym ciągu kształtować będzie wyż oraz dodatkowo napływać będzie ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy, które objawi się rozwojem burz z opadami konwekcyjnymi.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorkową noc i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach na nowo będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego początkowo powinno być bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na Wybrzeżu przyniesie ze sobą przelotne słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie dość stabilne oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo niewykluczone są lokalne burze. Jedynie bez opadów i burz powinno być na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim. Temperatura powietrza wyniesie od +20°C do +26°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach dochodzić on będzie do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.