Na Pomorzu we wtorek będzie ciepło i może zagrzmieć! – Prognoza na 15 czerwca

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu, które gdzieniegdzie może przynieść korzystne warunki do rozwoju burz oraz dodatkowo pogodę na Pomorzu kształtować będzie wyż, który źle wpływać będzie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałkowy wieczór oraz we wtorkową noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym początkowo powinno być bez opadów i burz oraz między innymi pojawi się całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo zacznie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Jedynie bez opadów i burz powinno być na Wybrzeżu oraz częściowo w zachodniej części województwa i w pasie nadmorskim. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach na nowo zacznie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.