Na Pomorzu w poniedziałek pogoda zachęci do spacerów! – Prognoza na 14 czerwca

Z początkiem nowego tygodnia na Pomorzu nadal napływać będzie ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu Europy. W dodatku pogodę kształtować będzie wyż, który na przeważającym obszarze województwa przyniesie więcej słońca oraz przejaśnienia.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w ciągu nocy i o poranku w poniedziałek również na Pomorzu i Wybrzeżu mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów i burz oraz dodatkowo utrzyma się z nami zmienne jak u miarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach dochodzić będzie do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo zacznie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego powinno być bez opadów i burz oraz między innymi pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Jedynie na Wybrzeżu i w całym pasie nadmorskim będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach dochodzić będzie do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach na nowo zacznie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.