W poniedziałek będzie ciepło i wyjdzie zza chmur słońce! – Prognoza na 14 czerwca

Z początkiem nowego tygodnia pogodę w naszym kraju kształtować będzie wyż, który przyniesie ze sobą większe chwile ze słońce i przejaśnienia. Poza tym do Polski napływać będzie ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielną noc oraz w poniedziałek w nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na południu w górach oraz w Centrum i na wschodzie przynosić będzie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są również lokalne i gwałtowne burze z gradem. Na pozostałym obszarze Polski oraz nad samym morzem powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie w górach oraz na południu w Centrum i na wschodzie kraju przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone burze z gradem. Na pozostałym obszarze Polski i nad samym morzem powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +20°C do +26°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. Jedynie na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim w dalszym ciągu będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach dochodzić będzie do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.