Weekend na Pomorzu przyniesie silny wiatr i liczne burze! – Prognoza Pogody

Przez weekend nad Pomorze napływać będzie ciepłe oraz niestabilne i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. W zamian tego pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w piątkowy wieczorem oraz w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym początkowo powinno być bez opadów i burz oraz między innymi pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby z południowego – zachodu. Jedynie na Wybrzeżu i w całym pasie nadmorskim będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach dochodzić będzie 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei z początkiem weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są także lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +22°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie dochodzić on do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto powinno być bez opadów i burz oraz między innymi pojawi się zmienne jak i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach dochodzić on będzie do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą niewykluczone lokalne burze oraz między innymi przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie dochodzić on do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo zacznie szybko rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.