W weekend wystąpi silny wiatr oraz przejdą liczne burze! – Prognoza na 12 czerwca

Przez weekend wpływ na pogodę w naszym kraju będzie mieć dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad północnej części Europy oraz system frontów atmosferycznych, który objawi się rozwojem burz z opadami deszczu i gradu. Dodatkowo pojawi się też silny wiatr oraz między innymi napływać będzie niestabilne i na ogół ciepłe powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w piątkowy wieczór oraz w sobotnią noc i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będą również możliwe liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są także lokalne i dość gwałtowne burze. Jedynie bez opadów i burz powinno być początkowo być na wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący o południowego – zachodu i północnego – zachodu. Z kolei na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach dochodzić będzie do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei z początkiem weekendu na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo będą rozwijać się lokalne oraz gwałtowne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +26°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie dochodzić on do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach na nowo zacznie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.