W piątek pojawią się przejaśnienia i przejdą liczne burze! – Prognoza na 11 czerwca

Nad obszarem Polski pogodę w ciągu doby nadal kształtować będzie wyż, który źle wpłynie na nasze samopoczucie i zdrowie. Poza tym pojawią się korzystne warunki do rozwoju burz oraz między innymi napływać będzie bardzo ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątkową noc i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które na południu częściowo w Centrum na wschodzie i Podkarpaciu przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są też lokalne oraz gwałtowne burze. Jedynie bez opadów i burz powinno być nad samym morzem i w pozostałej części Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo mogą pojawić się też lokalne oraz gwałtowne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być nad samym morzem oraz na Wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +23°C do +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.