Na Pomorzu w piątek pojawią się burze i przejaśnienia! – Prognoza na 11 czerwca

Nad obszar północnej Polski nadal napływać będzie w ciągu najbliższych godzin ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. Ponadto pogodę na Pomorzu kształtować będzie wyż, który źle wpłynie na nasze samopoczucie oraz sprzyjać będzie miejscami ładnej pogodzie i w rozwoju burz.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów i burz oraz dodatkowo pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie zaledwie +10°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z przewagą wiejący od północy i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów i burz oraz między innymi pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na Wybrzeżu i we wschodniej części województwa może przynieść ze sobą przelotne opady konwekcyjne i niewykluczone lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +23°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału już spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.