W środę na Pomorzu będzie ciepło i dość pogodnie! – Prognoza na 9 czerwca

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i południa Europy. Ponadto pogodę na Pomorzu kształtować będzie w dalszym ciągu wyż, który między innymi sprzyjać będzie przejaśnieniom na niebie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów i burz oraz dodatkowo utrzyma się zmienne i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami zmienne jak i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +20°C do +26°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.