W środę na nowo będą mogły rozwijać się burze! – Prognoza na 9 czerwca

Nad obszar naszego kraju w najbliższych godzinach nadal napływać będzie ciepłe oraz gorące i na ogół dość wilgotne powietrze z południowego zachodu i południa Europy. Ponadto pogodę w Polsce kształtować będzie wyż, który przy dużym wahaniu ciśnienia może źle wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w ciągu nocy i o poranku w środę na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą jedynie na południowym zachodzie częściowo w Centrum na południu i południowym wschodzie Polski przelotne opady konwekcyjne i niewykluczone lokalne burze. Na pozostałym obszarze kraju oraz nad samym morzem i częściowo w górach powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu oraz niewykluczone burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na Wybrzeżu i częściowo też na północy Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.