We wtorek będzie gorąco oraz mogą wystąpić burze! – Prognoza na 8 czerwca

Nad obszar naszego kraju napływać będzie ciepłe oraz bardzo ciepłe i na ogół dość wilgotne powietrze z południa i południowego zachodu Europy. W zamian tego w ciągu doby na pogodę w Polsce oddziaływać będzie wyż, który przyniesie przejaśnienia oraz może źle wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami małe oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które początkowo nie powinno przynosić ze sobą jeszcze opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem i na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu oraz niewykluczone burze. Jedynie bez opadów i burz powinno być na Wybrzeżu oraz nad samym morzem i częściowo na północy kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +24°C do nawet +29°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.