Na Pomorzu we wtorek będzie gorąco i z przejaśnieniami! – Prognoza na 8 czerwca

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach napływać będzie ciepłe oraz bardzo ciepłe i dość wilgotne powietrze z południa i południowego zachodu Europy. Poza tym pogodę na Pomorzu cały kształtować będzie wyż, który przyniesie przejaśnienia i duże wahania ciśnienia atmosferycznego.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu mogą miejscami rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto powinno być bez opadów i pogodnie. Jedynie zmienne i umiarkowane zachmurzenie utrzyma się częściowo nad samym morzem i Bałtykiem. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z południowego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto będzie bez opadów i burz oraz między innymi pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +22°C do nawet +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.