W poniedziałek na Pomorzu pogoda zachęci do spacerów! – Prognoza na 7 czerwca

Na początku nowego tygodnia nad obszar północnej Polski napływać będzie gorące oraz ciepłe i na dość wilgotne powietrze z południowego zachodu i południa Europy. Ponadto pogodę na Pomorzu nadal kształtować będzie wyż, który sprzyjać będzie ładnej pogodzie na dużym obszarze województwa.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w ciągu nocy i o poranku w poniedziałek nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami zmienne i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie stabilne oraz o północy na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również występować będzie zmienne jak i umiarkowane zachmurzenie, które nie powinno też przynosić ze sobą opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +22°C/+24°C nad samym morzem i we wschodniej części województwa do +26°C/+27°C termometry pokażą na pozostałym obszarze. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.