Na Pomorzu w czwartek będzie ciepło i ze zmienną pogodą! – Prognoza na 3 czerwca

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie ciepłe oraz wilgotne powietrze z południowego zachodu i północy Europy. Ponadto pogodę na Pomorzu kształtować będzie wyż, który między innymi będzie źle wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą wystąpić liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego powinno być bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w Boże Ciało na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów i burz oraz dodatkowo utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić nad samym morzem i Wybrzeżu do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie początkowo dość stabilne oraz w południe na poziomie morza wskaże 1030 hPa.

Comments are closed.