W czwartek pojawią się liczne chmury i przejaśnienia! – Prognoza na 3 czerwca

Nad obszar kraju w najbliższych godzinach nadal napływać będzie ciepłe oraz wilgotne powietrze z północy i zachodu. Ponadto pogodę w Polsce kształtować będzie wyż, który przyniesie przejaśnienia oraz źle wpływać może na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek wieczorem i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów i burz. Jedynie przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu oraz niewykluczone lokalne i dość gwałtowne burze z gradem możliwe będą częściowo na Wybrzeżu oraz też na zachodzie w górach i na południu Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na południu i w górach przyniesie ze sobą przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +20°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Comments are closed.