W środę lokalnie zagrzmi i wyjdzie słońce! – Prognoza na 2 czerwca

Nad obszar naszego kraju w najbliższych godzinach nadal napływać będzie ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z północy Europy. W zamian tego pogodę w Polsce kształtować będzie wyż, który sprzyjać będzie ładnej pogodzie i w rozwoju burz z opadami konwekcyjnymi.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast we wtorkowy wieczór oraz w ciągu nocy i o poranku w środę nadal w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne oraz gwałtowne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na południu oraz częściowo na północnym wschodzie i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i północnego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach na nowo będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na zachodzie oraz częściowo na Wybrzeżu i północy kraju przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są także lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo nad samym morzem oraz na Pomorzu w Centrum na północnym wschodzie i między innymi też na południu i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i północnego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Comments are closed.