Na Pomorzu w środę będzie ciepło i bez opadów! – Prognoza na 2 czerwca

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach napływać będzie ciepłe oraz wilgotne powietrze z północy Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu w dalszym ciągu kształtować będzie wyż, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast we wtorkowy wieczór oraz w ciągu nocy i o poranku w środę nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu jak i niewykluczone lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach dochodzić on będzie do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne ora silne mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów i burz oraz miedzy innymi utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Jedynie przelotne słabe opady deszczu lub mżawki mogą pojawić się częściowo na Wybrzeżu oraz w rejonie Ustki. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +21°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Comments are closed.