We wtorek przejdą liczne burze oraz będzie ciepło! – Prognoza na 1 czerwca

Z początkiem nowego miesiąca nad obszar naszego kraju będzie napływać ciepłe oraz wilgotne powietrze z północnego zachodu Europy. Poza tym pogodę w Polsce kształtować będzie wyż, który sprzyjać będzie w rozwoju burz oraz między innymi źle wpływać może na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w poniedziałkowy wieczór oraz we wtorkową noc i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które początkowo na Wybrzeżu oraz częściowo na północy w górach i na południu przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze Polski do godzin porannych powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków. Jedynie na Wybrzeżu będzie umiarkowany i porywisty oraz w porywach dochodzić będzie do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które już w wielu miejscach naszego kraj oraz na Wybrzeżu przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków. Jedynie na Wybrzeżu i Pomorzu będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach dochodzić będzie do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.