We wtorek na Pomorzu zagrzmi i wyjdzie słońce! – Prognoza na 1 czerwca

Nad obszar północnej Polski na początku nowego miesiąca będzie napływać ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie wyż, który przyniesie przejaśnienia oraz korzystnie wpłynie na rozwój masowej konwekcji i burz .

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorkową noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które początkowo na zachodzie województwa oraz na Wybrzeżu i nad samym morzem przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu jak i też niewykluczone lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze województwa do godzin porannych powinno początkowo być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Jedynie nad samym morzem oraz na Wybrzeżu będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach dochodzić będzie do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo i systematycznie będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego pojaw się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które już wszędzie oraz na Wybrzeżu przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – wschodu. Jedynie podczas burz i nad samym morzem będzie on silny i porywisty w porywach będzie dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.