W Poniedziałek pogoda na Pomorzu będzie zmienna! – Prognoza na 31 maja

W ostatni dzień miesiąca jak i na początku nowego tygodnia pogodę na Pomorzu kształtować będzie wyż, który źle wpływać może na nasze samopoczucie i zdrowie. Ponadto napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów i burz oraz ze zmiennym zachmurzeniem. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i północnego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz między innymi powinno być bez opadów i burz. Jedynie przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu mogą pojawić się na Wybrzeżu oraz dodatkowo niewykluczone są tam lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i zachodu. Natomiast na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach dochodzić będzie do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo zacznie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Comments are closed.