W poniedziałek będzie ciepło i ze zmienną pogodą! – Prognoza na 31 maja

W ostatni dzień miesiąca pogodę w naszym kraju kształtować będzie wyż, który bardzo zmiennie oddziaływać będzie na nasze samopoczucie i zdrowie. Ponadto cały czas do Polski napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu i zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Damian Zbieg - Meteo24

Autor Zdjęcia Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie w górach i na południu Polski przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo w tej części obszaru niewykluczone są także lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Jedynie przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu możliwe będą nad samym morzem oraz między innymi na wschodzie w górach a także na południu i południowym – wschodu kraju. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są również lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +21°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i zachodu. Natomiast nad samym morzem będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach będzie dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Comments are closed.