Weekend przyniesie większe przejaśnienia i lokalne burze! – Prognoza na 29 maja

Przez weekend pogodę w naszym kraju kształtować będzie wyż, który będzie popoprawiać pogodę na obszarze Polski. W dodatku cały czas napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego wschodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są także lokalne oraz gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. Jedynie podczas burz i opadów konwekcyjnych będzie on silny i porywisty oraz w porywach dochodzić będzie do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na północny zachodzie kraju oraz nad samym morzem. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego podczas burz będzie on silny oraz w porywach dochodzić będzie do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału już rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.