Weekend na Pomorzu przyniesie przejaśnienia i burze! – Prognoza Pogody

Nad obszar północnej Polski przez weekend nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z północy i południowego – wschodu Europy. W zamian tego mogą rozwijać się liczne burze oraz między innymi pogodę na Pomorzu kształtować będzie wyż, który systematycznie przyniesie nieco poprawę pogody. 

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad samym morzem oraz na Wybrzeżu może przynieść przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo w tej części obszaru niewykluczone są też lokalne burze. Na pozostałym obszarze województwa powinno początkowo być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie jeszcze się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei początek weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu również może przynosić o poranku oraz w ciągu dnia i wieczorem liczne mgły i zamglenia. Poza tym będzie występować też zmienne jak i duże zachmurzenie, które w wielu miejscach przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są również lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na Wybrzeżu oraz w całym pasie nadmorskim. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północy. W zamian tego w porywach nad samym morzem oraz podczas burz będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału już rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w ciągu nocy i o poranku w niedzielę również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto powinno być już bez opadów i burz oraz między innymi pojawi się małe oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i północnego – zachodu. Dodatkowo w wielu miejscach i na Wybrzeżu w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei w ostatni miesiąc majowego weekendu pogoda nieco się poprawi na Pomorzu i Wybrzeżu oraz między innymi utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i północy. Dodatkowo będzie on nieprzyjemny oraz w porywach będzie dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Comments are closed.