We wtorek na nowo zaczną pojawiać się liczne burze! – Prognoza na 25 maja

Nad obszarem naszego kraju w ciągu doby nadal pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych. Ponadto do Polski będzie napływać niestabilne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu. Jedynie podczas burz i opadów konwekcyjnych będzie on silny oraz w porywach dochodzić będzie do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach na nowo będą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo będą rozwijać się lokalne oraz gwałtowne burze z gradem, które mogą powodować szkody. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. Jedynie podczas burz i opadów konwekcyjnych będzie on silny oraz w porywach dochodzić on będzie do 70-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.