We wtorek na Pomorzu wystąpią burze z gradem! – Prognoza na 25 maja

Nad obszarem Polski północnej pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych. W zamian tego nad Pomorze napływać będzie niestabilne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się całkowite zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu. Jedynie w trakcie burz i opadów konwekcyjnych będzie on silny oraz w porywach dochodzić będzie do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są także lokalne oraz gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – wschodu. Jedynie podczas burz i opadów konwekcyjnych będzie on silny oraz w porywach dochodzić będzie do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.