Weekend na Pomorzu upłynie pod znakiem licznych burz! – Prognoza Pogody

Przez weekend nad obszar północnej Polski nadal napływać będzie bardzo niestabilne oraz między innymi zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. W dodatku pogodę na Pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych, który sprzyjać będzie w rozwoju burz.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu, które mogą powodować błyskawiczne zalania i podtopienia oraz pojawią się też gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa i południowego – wschodu. Jedynie podczas burz i opadów konwekcyjnych będzie on silny oraz w porywach będzie dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu w sobotę nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz silne opady deszczu, które mogą powodować błyskawiczne zalania i podtopienia. Dodatkowo będą rozwijać się też lokalne oraz gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego – zachodu. Jedynie podczas burz i opadów konwekcyjnych będzie on silny oraz w porywach będzie dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału już rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady silne oraz o zmiennym natężeniu opady deszczu, które mogą powodować błyskawiczne zalania i podtopienia. Dodatkowo mogą także rozwijać się lokalne oraz gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu. Jedynie podczas burz będzie nadal on silny oraz w porywach będzie dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Jedynie podczas burz i opadów konwekcyjnych będzie miejscami on silny oraz w porywach lokalnie może dochodzić do 70-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.