W weekend również będą pojawiać się liczne burze! – Prognoza na 22 maja

Przez weekend nad obszar Polski nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane oraz niestabilne i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. Poza tym pogodę w naszym kraju kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami całkowite oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo będą rozwijać się też lokalne oraz gwałtowne burze z gradem i ulewnym deszczem, który powodować będzie błyskawiczne zalania i podtopienia. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być na Podkarpaciu. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. Jedynie podczas burz będzie on silny oraz w porywach będzie dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się zmienne oraz całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się także lokalne oraz gwałtowne burze z gradem i ulewnym deszczem, który powodować może błyskawiczne zalania i podtopienia. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. Jedynie podczas burz będzie on silny oraz w porywach dochodzić będzie do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie już rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Comments are closed.