Na Pomorzu w piątek pojawią się gwałtowne burze! – Prognoza na 21 maja

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie niestabilne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu Europy. W dodatku pogodę na Pomorzu kształtować będzie układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym początkowo powinno być bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się zmienne zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne i gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południa. Jedynie na Wybrzeżu i podczas burz będzie on silny oraz w porywach będzie on dochodzić do 80-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.