W piątek przejdą gwałtowne burze z ulewnym deszczem! – Prognoza na 21 maja

W najbliższych godzinach do Polski również napływać będzie bardzo zróżnicowane oraz niestabilne jak i wilgotne powietrze z południowego zachodu Europy. Poza tym pogodę w naszym kraju kształtować będzie układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych, który objawi się rozwojem burz.

Autor Zdjęcia Damian Zbieg - Meteo24

Autor Zdjęcia Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na zachodzie i częściowo północy Polski przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo w tej części kraju możliwe są też lokalne oraz gwałtowne burze z gradem. Na pozostałym obszarze Polski oraz nad samym morzem i częściowo w górach powinno być początkowo bez i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. Jedynie nad samym morzem i w rejonie burz będzie on silny i porywisty oraz w porywach będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie systematycznie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo będą rozwijać się też lokalne oraz gwałtowne burze z gradem i ulewnym deszczem, który będzie powodować błyskawiczne zalania i podtopienia. Szczególnie najbardziej gwałtowne zjawiska burzowe możliwe są na zachodzie oraz nad samym morzem i w północnej części naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +21°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. Jedynie podczas burz będzie on silny oraz w porywach będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.