W weekend będzie ciepło i z dynamiczną pogodą! – Prognoza na 1 maja

Z początkiem nowego miesiąca na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie nadal dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych. Ponadto do Polski cały czas napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samy morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na południu i w górach przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze Polski i nad samym morzem początkowo powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na zachodzie oraz częściowo w Centrum na południu oraz na wschodzie i w górach przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo w tej części obszaru niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze kraju oraz nad samym morzem powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie jeszcze się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.