Długi weekend na Pomorzu przyniesie dynamiczną aurę! – Prognozy Pogody

Nad obszar północnej Polski przez długi weekend majowy nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. Ponadto pogodę na Pomorzu cały czas kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów i ze zmiennym zachmurzeniem. Temperatura powietrza oscylować będzie w granicach 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei w sobotę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto powinno być bez opadów oraz między innymi pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz też z południowego – zachodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Ponadto powinno być bez opadów oraz między innymi pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei w niedzielę na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto będzie pochmurnie oraz między innymi mogą pojawić się przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z północy i ze wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Natomiast w poniedziałkową noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto będzie występować też całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Z kolei ostatni dzień długiego weekendu majowego również na Pomorzu i Wybrzeżu będzie przynosić ze sobą bardzo dynamiczną i zmienną pogodę. Ponadto mogą pojawić się też liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są także lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i południowego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.